בנייה, שיפוצים ותיווךכללישונות

שמירה בבניין מגורים – כדי שתוכלו לישון בשקט

כשהייתי ילדה לילה אחד התעוררתי למשמע רעש. הכלבה שלנו החלה לנבוח ונשמעו תזוזות וצעדים. בבוקר גילינו שגנב פרץ לבית שלנו באמצע הלילה. יש משהו מאוד מערער כשמישהו זר נכנס ללא הזמנה לתוך הבית שלך. המקום האישי שלך מרגיש מחולל ופתאום הבית לא מרגיש כבר כל כך בטוח. לצערי נראה שככל שעוברות השנים מקרי הפריצה והגניבה מתוך בתים הולכים ומשתכללים. בגלל הדאגה הזו, ישנם ועדי בית בבנייני מגורים שבחרו להעסיק, בצורה ישירה או דרך חברת ניהול, שומר שיושב בכניסה לבניין ומוודא שכל הנכנסים לבניין הם דיירים או אנשים שהוזמנו לבניין על-ידי הדיירים. בצורה זו ניתן לצמצם חלק ניכר מסכנת הפריצה מכיוון שכל אדם שנכנס לבניין רשום אצל השומר. טקטיקה מוכרת בפריצה אל בית מגורים היא הסתובבות של הגנב באזור המיועד לפריצה ולמידת נקודות התורפה של המקום. כשיש שמירה בבניין מגורים הדבר מקשה מאוד על הגנב לתכנן את הפריצה.

מה יכללו שירותי שמירה בבניין מגורים?

ישנם תפקידים שונים שניתן למלא בשמירה בבניין מגורים. סוג הבניין, אזור המגורים, אופי הדיירים וכו' יקבעו אלו מתפקידי השמירה מתאימים לבניין המגורים שרוצים לאבטח.

שירותי השמירה בבניין מגורים:

  • שומר בעמדת הלובי – השומר בעמדה הלובי יעקוב אחרי הנכנסים לבניין, ויוודא שאך ורק דיירי הבניין, אורחיהם, או בעלי מקצוע שהוזמנו, יכנסו לבניין. שומר הלובי יהיה הראשון להגיב במקרה חירום, ולכן לרוב הוא זה שייצור קשר עם צוותי הביטחון או ההצלה.
  • מצלמות במעגל סגור – מהוות כלי נוסף שיכול לסייע במידה ומתבצע אירוע פלילי או בטחוני, מכיוון שהן נותנות תיעוד מדויק וניתן דרכן לבחון דברים שהרבה פעמים לא שמים לב אליהם בזמן אמת.
  • שומר בחניון תת קרקעי – שומר אשר יבדוק את הרכבים הנכנסים לחניון הבניין ויפטרל באזור החניון.
  • שומר מסייר וצוותים רגליים/רכובים מסיירים – שומר שתפקידו לעשות סיורים ברחבי הבניין. לרוב תפקיד זה מאויש בבניינים גדולים ויוקרתיים או בבניינים המשמשים לעסקים. צוותים מסיירים לרוב יפטרלו מחוץ לבניין. גם תפקידים אלו מאוישים לרוב בעולם העסקי ופחות בבנייני מגורים. תפקידים אלו לרוב יאוישו על-ידי חברת ניהול שתשלח מאבטחים מיומנים.
Tags

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close