הדברה

מה שלא ידעתם על הדברה נגד יתושים

קוטל יתושים הוא מוצר חשמלי חובה בכל בית ישראלי בתקופת הקיץ. כידוע, כשהקיץ מגיע, הייתושים מתעוררים לחיים ואנו מתחילים להיעקץ, להרגיש תחושת אי נוחות , מתחילים להתגרד וחלקנו אף רגישים מאוד ואלרגיים לעקיצות הייתוש.

קצת על הדברה – רובכם בוודאי תופתעו לגלות שאתם נעקצים על ידי הייתושה ( נקבה) ולא על ידי היתוש ( הזכר). כן כן, מי שעוקץ אתכם זאת היתושה ולא סתם היא עוקצת אתכם. היתושה זקוקה לחלבונים הנמצאים בדם שלנו ולכן היא זו שעוקצת אתכם. החלבונים דרושים ליתושה מאחר והיא זו שאחראית על מלאכת הטלת הביצים. בעת העקיצה הייתושה גורמת לחור קטן בעור שלנו ובאמצעות חדק מיוחד היא גם דוקרת את העור שלנו וגם שואבת ומוצצת את הדם שלנו. בעת הדקירה לתוך כלי הדם שלנו הייתושה מפרישה את הרוק שלה. הרוק של הייתושה מכיל מספר חומרים שינהם חלבונים שמטרתם לעצור ולנטרל את מנגנון עצירת הדם  והקרישה של הרקמה בעור שלנו שנפגעה כתוצאה מהעקיצה. מטרת הנטרול של מנגנון ההגנה שלנו, היא על מנת שהייתושה תספק לשאוב את כמות הדם שהיא צריכה . כאמור, הייתושה זקוקה לדם שלנו, אשר מכיל חלבונים הדרושים לייצור הביצים שלה.  אם כן, הייתושה היא מאוד זריזה ומצליחה למצוץ את הדם שלנו תוך שניות ספורות עד שמערכת החיסון שלנו מתחילה להגיב.

את הביצים, היתושה מטילה במאגרי מים ולכן כדי להימנע מהימצאותן של ייתושות אנו ממליצים לכם לא להשאיר מאגרי מים בסיבית הבית שלכם ולא מאגרי מים כגון: שלולית בחצר כתוצאה מהשקייה, מים בצלחת של עציץ, מים שנשארים על השים או במתקן לייבוש כלים וכיוצ"ב. הקפידו בעיקר בקיץ שלא להשאיר מאגרי מים וזאת על מנתלמנוע את ההתרבות של הייתושים בביתכם.

ההמלצה הטובה ביותר הוא שימוש בקוטל יתושים מומלץ , מאחר וקוטל היתושים כשמו כן הוא קוטל היתוש וגם הייתושות ולא מאפשר לה להתרבות באיזור המגורים שלכם. הייתושה היא חיה בררנית ובוחרת בקפידה את האדם אותו הולכת לעקוץ וזאת בהתאם לטמפרורת הגוף שלו, ריח הזיעה שלו, ריח הגוף שלו, פחמן דו חמצני אותו פולט ועוד. לכן, אם בחדר אחד יהיו מספר אנשים הייתושה תוכל לבחור לעקוץ רק מישהו אחד מבין כולם וזאת בהתאם לריח אותו פולט, חוף גופו ועוד…

אז מה הוא למעשה קוטל יתושים מומלץ?

הדברה – למעשה, קוטל יתושים מומלץ מורכב משנאי טוב וחזק וכן מנורה אולטרא סגולה. ככל שהשנאי גדול וחזק יותר, כך קוטל היתושים נחשב לקוטל יתושים חזק וקטלן יתושים מומלץ יותר. הנורה המגיעה עם קוטל היתושים הינה נוראה אולטרה סגולה שמושכת אליה את הייתוש. ברגע שהנורה מושכת את החרק המעופף אל קוטל היתושים אז השנאי קוטל את החרק המעופף באופן מייד. קוטל היתושים מוסקיטו צתליח לקטול בוגים רבים של חרקים מעופפים אודות לשנאי העוצמתי שלו: פרפרים, זבובים, עש לילה ועוד.

המאמר בחסות bignews

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close