הובלהכללישונות

איך נקבע המחיר של הובלות בארץ?

מעבר דירה הוא מצד אחד התחלה של תקופה חדשה בחיים, והזדמנות אפילו לשנות הרגלים והתנהגויות. מצד שני שינוי הכתובת כרוך גם בלא מעט מטלות ובהוצאות כספיות משמעותיות. אחד הסעיפים המרכזיים הוא עלות הובלת התכולה של הדירה, ולכן עולה השאלה שבכותרת, איך נקבע המחיר. בעמוד זה תמצאו תשובה מפורטת.

היקף התכולה

הפרמטר הראשון לקביעת עלות הובלות בארץ הוא היקף התכולה המועברת. באופן טבעי ככל שיש יותר קרטונים, כך תשלמו יותר על ההובלה, וגם פריטים גדולים – שולחנות, ספות, מקרר, מכונת כביסה, תנור אפייה וכו' – מייקרים את העלות. כדאי מאוד לנצל את המעבר לטובת מיון יסודי של התכולה: אם תקחו אתכם רק מה שבאמת משרת אתכם, גם יהיה לכם קל יותר להתאקלם בדירה החדשה, וגם תשלמו פחות על ההובלה.

תוספות להובלה עצמה

במקרים רבים הובלות ברחבי הארץ כוללות שירותים נוספים. בפרט יש לעיתים צורך בפירוק רהיטים ובהרכבתם מחדש – למשל כשיש ארון גדול מאוד שלא יוצא משום מפתח בדירה בלי שיפורק קודם. תוכלו כמובן לבצע את הפעולות האלה בכוחות עצמכם, אבל תוספת המחיר לא גבוהה והפקדת המלאכה בידיים מקצועיות מונעת נזקים לרהיטים ולמכשירי חשמל וגם חוסכת לכם זמן יקר.

מידת הנגישות

כל נציג של כל חברת הובלה מבקש באופן טבעי לברר את כל הפרטים הרלוונטיים לפני שיספק הצעת מחיר. מידע משמעותי מבחינת המובילים הוא מידת הנגישות, גם בנקודה שממנה יוצאת ההובלה וגם ביעד. בהתאם הובלה מקומה 3 או 4 בבניין ללא מעלית תעלה יותר מהובלה מקומת קרקע, כשאין מקום למשאית בקרבת פתח הבניין ייתכן שתתבקשו לשלם מעט יותר, ובמקרים שבהם נדרש מנוף התשלום עבור שירות זה הוא בנפרד מהתשלום עבור ההובלה עצמה.

איך משתנה המחיר של הובלות לאורך השנה?

הובלות בחורף זולות יותר, ובאופן משמעותי. ההפרש עשוי להגיע גם ל-25-30%. מיד אחרי פסח המחירים מתחילים לטפס, ככל שהטמפרטורות עולות כך עולה גם עלות ההובלה ומגיעה לשיא ביולי ואוגוסט. לאחר חגי תשרי מתחילה ירידת מחירים ובחורף כאמור תשלמו את הסכום הנמוך ביותר עבור כל הובלה.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
דילוג לתוכן