חוק ומשפטכללישונות

תביעת סיעוד – קובע את העתיד שלנו

אף אחד לא אוהב לחשוב קדימה למקומות קשים כמו חולי, זיקנה ותלות. מה לעשות, כולנו מתבגרים, מזדקנים ונוטים לבסוף לחלות. רבים מאיתנו אף מגיעים למצב של תלות מלאה בסעד ועזרה, ולא רק בגיל מבוגר. תביעת סיעוד היא לרוב הפתרון היחידי במקרים אלו, וכמה שזה עצוב, זה הרי המצב.

הכרה בצורכי המציאות והדבר שהמציאות מבקשת כעת זה לא דבר מובן מאליו, אך הוא חוני בצורה שראוי להדגיש. אנחנו חייבים לדאוג לעתיד שלנו, כי הוא לא מובטח בשום צורה. בחירה בחברת ביטוח שמציעה לכם ביטוח סיעודי מלא ושלם היא צעד חשוב והחלטה בוגרת, שנשענת על הבנת המציאות, ויישור המבט לנגד החיים כפי שהם.

מתי צריכים לתבוע סעד?

אנשים מגיעים למצבי סעד כתוצאה ממספר רב של גורמים:

  • תאונת דרכים קשה
  • מחלות ניווניות שונות
  • פציעות ותאונות שונות
  • מחלות והפרעות בקוגניציה

במצבים אלו האדם, שעד כה תפקד בצורה מלאה וללא קשיים, או לפחות ללא קשיים בפעולות החיוניות, מוצא עצמו מול מציאות מאתגרת מאוד. חוסר היכולת בביצוע פעולות פשוטות לכאורה, פעולות יומיומיות ורגילות לגמרי, יכול להוביל אותנו לתסכול עצום, קשיים נפשיים ורגשיים, ועד כדי דיכאון.

במצבים אלו הדבר האחרון שאדם צריך "על הראש" שלו זה להתמודד מול הבירוקרטיה של חברת ביטוח זו או אחרת, כמו גם מול זו של המדינה עצמה, בתי חולים, וכיו"ב.

אז מה עושים?

כל מי שמחזיק בביטוח סיעודי ומוצא את עצמו תחת ההגדרה של "חולה סיעודי" זכאי מכורח הנסיבות לקבלת תמיכה, לפי מגבלות החוזה, מחברת הביטוח המבטחת אותו. ברגע שבו אתם או מי מהקרובים והאהובים עליכם הוגדר כחולה סיעודי, הגיע הזמן לפעול.

עד כה הפעולה היחידה שלכם הייתה תשלום חודשי, לרוב אוטומטי, מחשבון הבנק שלכם לחשבון הבנק של החברה המבטחת. כעת יש לסובב את הגלגל, ולהתחיל לקבל פיצויים מחברת הביטוח שלכם. יש לאסוף את כל המסמכים המדגימים כי מדובר במצב סיעודי, ולספק אותם לחברת הביטוח, ביחד עם טופס התביעה שלכם. משם יש להתקדם לפי הבירוקרטיה ההכרחית על לקבלת האישור על התביעה. תביעות סיעוד יכולות לקחת זמן מה, אז יש להתאזר בסבלנות.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
דילוג לתוכן