כלליקוסמטיקה

איך עובד טיפול בפצעי בגרות בעזרת אור כחול?

לפי הערכות המומחים, 4 מכל 5 בני ובנות נוער סובלים מפצעי בגרות. בחלק לא מבוטל מהמקרים הנוכחות של החצ'קונים משמעותית מאוד וגורמת לפגיעה של ממש בדימוי העצמי. בנוסף עלולים אותם פצעים – שמקורם בסתימה בפתח בלוטות החלב, התרבות חיידק בשם פרופיוניבקטריום אקנה (Propionibacterium acnes, ובקיצור P-acnes) ותגובה דלקתית – להשאיר צלקות לא נעימות שילוו את הנער או הנערה גם בגילאים מבוגרים יותר.

אחת האופציות המומלצות עבור טיפול בפצעי בגרות היא פוטותרפיה – טיפול שמבוסס על אור כחול.

אור באורך גל שמחסל את חיידקי ה-P-acnes

טיפול בפצעי בגרות באמצעות אור כחול מבוסס על היכולת של אור באורכי הגלים הרלוונטיים לפגוע בחיידקי ה-P-acnes. כשאוכלוסיית החיידקים ששגשגה בבלוטות החלב הסתומות מתמעטת ונעלמת, אין תגובה דלקתית ולכן גם אין פצעון.

בהתאם זוהי שיטת טיפול יעילה במיוחד, אבל לא בכל הסוגים של פצעי האקנה אלא רק באלה הדלקתיים. קוסמטיקאית מנוסה תאבחן את סוג הפצעים אצל כל מטופל ומטופלת, ועל בסיס זה תוכל להתאים להם שיטת טיפול אפקטיבית.

תדירות הטיפול באור הכחול

על-מנת שהטיפול באמצעות האור יהיה האפקטיבי ביותר האפשרי, חשוב להקפיד על תדירות נכונה. התדירות המומלצת היא פעמיים בשבוע, בהפרש של לפחות 48 שעות בין טיפול לטיפול כדי שבכל פעם תתבצע פגיעה בכמות חיידקים מרבית. בדרך כלל לאחר כחודש מושג שיפור דרמטי במראה הפנים.

טיפול בפצעי בגרות בעזרת אור אדום

בחלק מהמקרים יתבצע טיפול בפצעי בגרות באמצעות אור אדום. האור האדום מצליח לחדור עמוק יותר לאור בזכות אורך הגל שלו, ולכן זוהי השיטה המתאימה לחצ'קונים מרובים בגב. בכל מקרה חשוב לדעת שגם הטיפול באור הכחול וגם הטיפול באור האדום נחשבים לבטוחים לחלוטין וניתן לחזור לשגרה רגילה מיד בסיום כל מפגש.

שגרת טיפוח נכונה לפנים

לאחר השלמת הטיפול באור, חשוב להקפיד על שגרת טיפוח נכונה כולל טיפולי פנים אצל קוסמטיקאית מיומנת. אשת מקצוע שכזו גם תוכל להמליץ על התכשירים המתאימים ביותר לפי סוג העור ופרמטרים רלוונטיים נוספים. עוד המלצה היא להקפיד על תזונה מאוזנת ובפרט לצמצם את צריכת מוצרי החלב מן החי כדי שהאקנה לא תחזור.

Related Articles

Back to top button
Close