רפואה ובריאות

אסטיגמציה מהי וכיצד מטפלים בה? – אופטיקה יפעת

האסטיגמציה נגרמת כתוצאה מהפרש ברדיוסי הקימור של הקרנית או העדשה שגורמים לעיוות. בעקבות זאת, הקרנית איננה מבצעת שבירת אור מדויקת והאור האמור להיות ממוקד איננו נופל במדויק על הגומה המרכזית ברשתית. כתוצאה מכך, הראייה הופכת להיות מטושטשת בכל מרחק. 

על מנת לטפל בבעיית אסטיגמציה יש להגיע לבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מוסמך, הבדיקה כוללת שימוש באמצעי הדמיה הנקרא מיפוי קרנית. 

אחרי ביצוע הבדיקה ניתן להתאים משקפי ראייה עם צילינדר או עדשות מגע טוריות – צילינדר ולהחזיר את הראייה למצב תקין.

 

אופן הטיפול באסטיגמציה

אפשרויות הטיפול המובילות להשבת ראייה ברורה הן:

  • משקפיים – המשקפיים מכילים מרשם עדשה גלילי מיוחד המפצה על אסטיגמציה, ומספק כוח נוסף בחלקים פרטניים של העדשה, לשם השגת ראיה ברורה בכל המרחקים.
  • עדשות מגע – עדשות מגע המיועדות לתיקון אסטיגמציה ממקדות את כל קרני האור העוברות דרך העין בנקודה אחת על הרשתית. עדשות טוריות שומרות על מיקום נכון וקבוע, ואינן זזות בתוך העין.
  • אורתוקרטולוגיה – טיפול באמצעות עדשות מגע קשות המורכבות לזמן מוגבל, למשל במשך הלילה ומוסרות לאחר מכן. העדשות מעצבות את צורת הקרנית מחדש למשך זמן קצוב בו הראיה משתפרת, אך אין בכך תיקון קבוע.
  • ניתוח לייזר – היום ישנם ניתוחי לייזר בהם נעשה תיקון לאסטיגמציה, למשל ניתוח המעצב מחדש של הקרנית על ידי הסרת רקמה מהשכבות הפנימיות שלה.

 

התסמינים של אסטיגמציה

יש שני סוגים של צילינדר: צילינדר של הקרנית, שבמצב הזה העיקול בקרנית לא תואם ויש צילינדר בעדשה, כשעיקול בעדשה לא תואם. שניהם גורמים לראיה מטושטשת. אסטיגמציה היא גם עשויה להשפיע על הראייה הנחוצה לביצוע פעולות במרחק קרוב, כגון קריאה או תפירה. אסטיגמציה שאינה מתוקנת עלולה לגרום לכאבי ראש, עייפות, פזילה או ראייה מטושטשת.

 

אסטיגמציה היא מצב של ליקוי ראויה הגורם לראייה מטושטשת, במקרה של אסטיגמציה, קיים מגוון נרחב של אפשרויות לטיפול בבעיית הראייה. אופטיקה יפעת מציעים פתרונות ראיה מתקדמים, אנו נתאים עבורכם טיפול בהתאמה אישית שיענה לצרכי הראייה ואורח החיים המותאם שלכם. לפרטים ולזימון תור התקשרו אלינו לטלפון מספר: 052-8212615 או בקרו באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://opticaifat.co.il/.

Tags

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close