כללירפואה ובריאותשונות

כל מה שצריך לדעת על טיפול שורש

כשמדובר בטיפול שיניים, אנשים רבים שמעו על תעלות שורש, אך יתכן שהם לא בטוחים מה הם ומי צריך כזה. תעלת שורש היא הליך המשמש להצלת שן שנפגעה או נרקבה. בדרך כלל זהו המוצא האחרון לשמירת שן לפני שצריך לחלץ אותה. 

במאמר הבא מאת מרפאת שיניים גולדמן נחקור מי צריך תעלת שורש, מדוע הם זקוקים לאחת ומה קורה במהלך ההליך. 

מי צריך טיפול שורש? 

מומלץ להשתמש בתעלות שורש כאשר יש זיהום ברקמה הרכה בתוך השן, המכונה גם העיסה. עיסת זו משתרעת מכתר השן למטה דרך שורשיה ומכילה כלי דם, עצבים ורקמות חיבור. אם עיסת זו נדבקת עקב ריקבון או נזק מסדק או שבב בשן שלך, אז סביר להניח שתזדקק לתעלת שורש על מנת להסיר את הזיהום ולשמור את השן שלך. 

מה קורה במהלך הנוהל? 

במהלך הליך שורש, רופא השיניים שלך תחילה יקהה את הפה שלך בהרדמה מקומית כך שלא תרגיש כאב או אי נוחות במהלך התהליך. ואז הוא או היא יעשו פתח בשן שלך כך שיוכלו לגשת ולהסיר כל חומר נגוע מתוכו. לאחר הסרת כל החומר הנגוע, הם ימלאו את האזור הריק בגוטה-פרחה ( חומר דמוי גומי ) לפני איטום השן במלט או שרף מורכב. במקרים מסוימים יתכן שתזדקק לטיפול נוסף כגון כתר או גשר לאחר שיש לך תעלת שורש על מנת להחזיר את החיוך שלך לחלוטין.  

כיצד להתכונן לטיפול שורש?

  1. קבעו פגישה עם רופא השיניים. 

השלב הראשון בהכנות לטיפול שורש הוא קביעת פגישה עם רופא השיניים. רופא השיניים שלך יוכל לקבוע אם אתה זקוק להליך זה, ואם כן, מתי יהיה הזמן הטוב ביותר לעשות זאת.

  1. צילומי רנטגן יילקחו. 

לאחר שתקבע את פגישה, רופא השיניים שלך ייקח צילומי רנטגן של השן או השיניים הנגועות. צילומי רנטגן אלה יסייעו לקבוע את חומרת הזיהום והאם יש צורך בטיפול שורש או לא.

  1. הרדמה מקומית תינתן. 

לפני תחילת ההליך, רופא השיניים שלך יתן הרדמה מקומית בכדי להרדים את האזור סביב השן או השיניים אשר יטופלו. זה יעזור להבטיח שיהיה לך נוח במהלך ההליך.

  1. הרקמה הנגועה תוסר. 

במהלך ההליך, רופא השיניים שלך יסיר את הרקמה הנגועה מתוך השן או השיניים. לאחר סיום זה, האזור ינוקה ואטום.

  1. נקבע פגישה למעקב. 

לאחר סיום ההליך, רופא השיניים שלך יקבע פגישה למעקב כדי לבדוק את התקדמותך ולוודא שהזיהום פונה לחלוטין.

  1. היגיינת פה טובה היא חיונית. 

לבסוף, חשוב לתרגל היגיינת פה טובה לאחר כל טיפול שורש. זה כולל צחצוח וחוט דנטלי באופן קבוע וכן ביקור אצל רופא השיניים שלך לבדיקות וניקוי קבועים.

  1. שקול לקחת תרופות נגד כאבים.

אם אתה חווה אי נוחות או רגישות לאחר הליך טיפול השורש שלך, ייתכן שתרצה לשקול נטילת תרופות כאב ללא מרשם כדי לעזור להפחית את אי הנוחות.

  1. פעל לפי הוראות רופא השיניים שלך.

גם במידה ופניתם למומחה בחולון לטיפולי שורש חשוב לעקוב אחר כל ההוראות של רופא השיניים שלך לאחר הליך טיפול שורש על מנת להבטיח את התוצאה הטובה ביותר והחלמה מוצלחת. אם יש לך שאלות או חששות, אל תהסס לשאול את רופא השיניים שלך.

מסקנה: 

תעלות שורש נחשבות לרוב כהליכים מפחידים אך הן משמשות מטרה חשובה – שמירת שיניים! אם אתה חושב שאתה עשוי להזדקק לתעלת שורש עקב זיהום שנגרם כתוצאה מפציעה או ריקבון, צור קשר מייד עם משרדנו כדי שנוכל לעזור להעריך את מצבך ולספק לך טיפול איכותי. אנו מבינים עד כמה זה יכול להיות מלחיץ כאשר אנו מתמודדים עם בעיות שיניים אך סמוך ובטוח בידיעה שאנו כאן לכל צרכי הטיפול השיניים שלך!

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
דילוג לתוכן