כללירפואה ובריאותשונות

מה זה ניתוח פרוסטטה?

הפרוסטטה היא למעשה השם הלועזי לערמונית. לכל גבר יש ערמונית. כאשר גברים מגיעים לגיל מתקדם (לרוב מעל גיל 50 או 60) יכולות להתחיל להן בעיות בערמונית. הבעיות בערמונית יכולות להשפיע על איכות ותכיפות מתן השתן של גברים. ניתוח פרוסטטה נועד לפתור את הבעיות האלו ולאפשר לגברים ללכת לשירותים בלי לחוש כאב או קושי. ההתמודדות עם בעיות בערמונית יכולה לבוא לידי ביטוי בכאב בזמן מתן שתן או בקושי לעשות פיפי.

מתי יש לעשות ניתוח פרוסטטה?

יש לעשות ניתוח פרוסטטה במקרים בהם הערמונית מוגדלת או במקרים של סרטן בערמונית. בכל אחד ממקרים אלו ניתוח – הוא האפשרות האחרונה שנשקלת. רופאים רבים עושים הכול בשביל להימנע ממצב של ניתוח, כי פעמים רבות לניתוח יש סוכנים נלווים כמו הרדמה כללית. זמן ההחלמה מהניתוח הוא לא רב והוא כולל שלושה ימים עד שבוע אשפוז בבית חולים במידה ואין סיבוכים. 

איזה בעיות יכולות להיות בערמונית?

לגברים יש בעיות בריאות ששונות מאוד מבעיות בריאות של נשים בגלל ההבדלים הפיזיים הטבעיים בין הגוף הגברי ובין הגוף הנשי. אחד האיברים בגוף שיש לגברים ואין אותו לנשים הוא הערמונית. יכולות להיות הרבה בעיות בריאות בערמונית. הבעיות השכיחות ביותר בערמונית הן:

  • ערמונית מוגדלת
  • גידול שפיר בערמונית
  • גידול סרטני בערמונית

עם בעיות האלו ניתן להתמודד על ידי מתן תרופות שונות או במקרים קיצוניים על ידי ביצוע ניתוח פרוסטטה. הניתוח עצמו נערך תחת הרדמה כללית ובו למעשה מוצאים את הערמונית מהגוף. לעיתים מחליפים את הערמונית עם קטטר בשביל שיהיה אפשרות עדיין ללכת לשירותים.

גבר יכול להרגיש מתי יש לו בעיה בערמונית לבד. אם אתה מרגיש שקשה לך ללכת לשירותים בשביל מתן שתן או אם כואב לך בזמן שאתה עושה פיפי – זה יכול להיות סימן לבעיה בערמונית. במקרה שאתה חש את אחד הדברים האלו מאלו שציינו למעלה הדבר הראשון שעלייך לעשות הוא לדווח על כך לרופא המשפחה שלך שימליץ לך על המשך טיפול ובירור רפואיים בהתאם למצב הרפואי האישי שלך. 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
דילוג לתוכן