כללישונות

טיולים מאורגנים לאפריקה

הקסם הכובש של אפריקה מושך אל היבשת השחורה עוד ועוד תיירים, וביניהם גם ישראלים רבים. בגלל האופי הייחודי של טנזניה, בוצוואנה, אתיופיה, קניה, אוגנדה ומדינות נוספות שעלו על מפת התיירות, והמורכבות הלוגיסטים של הטיולים, את הארגון כדאי להפיק בידיים מקצועיות ומנוסות – וכך להתפנות להנאה נטו, בלי דאגות ובלי טרחה.

בוצוואנה – מפגש עם טבע פראי במיוחד

באופן כללי אחד המאפיינים של טיולים מאורגנים באפריקה הוא מפגש עם הטבע האמיתי ועם שלל בעלי חיים משוחררים בסביבה שבהם אמורים לחיות. בבוצוואנה, שקיבלה עצמאות רק ב-1966 אבל נחשבת לאחת הדמוקרטיות ביותר ביבשת, הטבע מספק מראות פראיים ומרתקים במיוחד.

האטרקציה המרשימה ביותר של בוצוואנה היא דלתת האוקבנגו, שהיא הדלתא הפנים יבשתית הגדולה ביותר בעולם. בדלתא חיים כ-200,000 בעלי חיים ובהם אריות, כלבי פרא, ברדלסים, פילים וגם עופות ודגים ייחודיים. העונה הגשומה באזור זה היא הקיץ שלנו, ולקראתה ישנה נדידה נרחבת החוצה מהדלתא – עד לחזרה בחורף. 

עוד אופציה שעשויה להעשיר טיול מאורגן לבוצוואנה היא ביקור במפלי ויקטוריה – המפלים הגדולים ביותר באפריקה (שנמצאים בין זמביה וזימבבואה, שתיים משכנותיה של בוצוואנה הקטנה).

טנזניה ומדגסקר

טיולים מאורגנים לטנזניה ומדגסקר מייצרים שילוב ייחודי – הסוואנות המרשימות של טנזניה והחופים המפנקים של האי היפהפה (שמבחינה מדינית מהווה חלק מטנזניה וגם קרוב אליה).

בהקשר של טנזניה ישנה חשיבות עצומה לתכנון נכון של הטיול בהתאם לעונת השנה, שכן בכל שמורת טבע התנהלות בעלי החיים מושפעת מאוד כמובן ממזג האוויר, והגעה בזמן האידיאלי מעצימה מאוד את החוויה. השמורות המעניינות ביותר במדינה הן נגורונגורו, טרנגירי, סלו וכמובן הסרנגטי המפורסמת.

אופציות נוספות של טיולים מאורגנים באפריקה

גם אתיופיה היא יעד שכדאי לצאת אליו בטיול שאורגן ע"י מקצוענים בתחום שמכירים היטב כל פינה במדינה ואת המנטליות של בני האדם שחיים בה. בנוסף לנופים המרהיבים של אתיופיה תוכלו ליהנות בטיול זה מביקור באגם טאנה, שממנו יוצא הנילוס הכחול (שמהווה את המקור העיקרי של הנילוס), מטרק בנופים הדרמטיים של הפארק הלאומי סימיאן, וגם ממפגש עם האזור שבו חיה מלכת שבא, אקסום.

מדינה נוספת שמציעה שפע אינסופי כמעט של אטרקציות היא דרום אפריקה, אחת המדינות הגדולות והמגוונות של היבשת. טיולים מאורגנים מתגמלים אחרים הם לקניה ולאוגנדה.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close