שונות

לפנות בית של קרוב משפחה אגרן כפייתי – משימה שיש לתכנן היטב

אתם עומדים בפני תהליך של פינוי דירה, אבל המקרה שלכם הוא שונה לחלוטין ממקרה רגיל של פינוי דירה. אתם למעשה משפחה לאגרן כפייתי שבמשך שנים הפך את הבית שלכם למחסן ענק של אין ספור פריטים וחפצים שמילאו את ביתכם בצורה בלתי נסבלת. כעת, קיבלתם החלטה שלא תוכלו עוד לשאת את המצב, ואתם מעוניינים לבצע תהליך של פינוי הבית. אתם רוצים לעשות את זה בצורה הנכונה ביותר, בסיוע כל הגורמים הרלוונטיים ובצורה מקצועית. אתם רוצים שהתהליך יתבצע בליווי חברת פינוי המתמחה בתחום זה של פינוי דירות של אגרנים כפייתיים. ובכן, המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא כמובן האינטרנט.

צריכים עזרה עם אגרן כפייתי? התקשרו אלי עכשיו – 050-7454504

תוכלו להיכנס לאינטרנט ולבצע חיפוש בתחום זה. כדאי מאוד לבצע את החיפוש בשפה העברית, אך גם בשפה האנגלית, שם תוכלו למצוא הרבה יותר מידע שיוכל לסייע לכם. באמצעות חיפוש באינטרנט תוכלו למצוא למשל מאמרים מקצועיים המתארים את כל הנושא של אגרנות כפייתית, כיצד היא משפיעה על האגרן הכפייתי, ממה היא נובעת, עד כמה ואיך ניתן לטפל בה, וכן את כל ההקשרים המשפחתיים, כיצד ניתן להתמודד עם בן משפחה שהוא אגרן כפייתי, כיצד אפשר להוביל תהליך של פינוי הבית וכדומה. כמשפחתו של אגרן כפייתי אתם וודאי מודעים לכך, שלא מדובר במשחק, ולא מדובר בהצגה של האגרן הכפייתי. הקשר הרגשי של האגרן הכפייתי עם החפצים שהוא אוסף, הוא קשר רגשי אמיתי. האיסוף והאגירה האובססיביים של אותם חפצים הם אכן מקור לבטחון של האגרן הכפייתי. חפצים ופסולת שעבור כולנו נחשבים לזבל, ומקומם בפח הזבל השכונתי, עבור האגרן הכפייתי הם מקור לבטחון ולחיבור רגשי. עבור האגרן הכפייתי, הפרידה מבקבוק פלסטיק שהוא אסף לפני שבע שנים, יכולה להיות מקבילה בקושי שלה לפרידה שלנו מאלבום תמונות ישן שמכיל את כל תמונות הילדות של בני המשפחה.

בחיפוש באינטרנט תוכלו גם לצפות בסרטוני וידאו המציגים עבודות מחקר שנעשו בתחום, וכן סרטונים המתעדים תהליך של פינוי, ניקוי וחיטוי של בתים של אגרנים כפייתיים. כידוע לכם, אגרנים כפייתיים אינם בוררים את הפסולת שהם אוספים. אין מבחינתם משמעות לעובדה שקופסת השימורים שהם הביאו לבית עדיין מכילה כמויות קטנות של טונה או רסק עגבניות. אין מבחינתם משמעות לעובדה שפחיות המשקה שהם אספו מכילות עדיין שאריות של מיץ וסירופ סוכר.

צילום: שי פינוי דירות

פסולת זו יוצרת בתוך זמן קצר מפגעים תברואתיים קשים במיוחד. מושבות חיידקים ופטריות עקשניות המתפשטים בכל רחבי הבית, מתחפרים מתחת לבלטות ומתחת לטיח על הקירות, חודרים אל תוך תעלות החשמל וצינורות המים וכדומה. את כל אלה צריך בסופו של דבר לנקות באופן יסודי, וכן ליישם תהליך יסודי של חיטוי הבית, בין שמדובר בחיטוי מעל פני השטח, ובין שמדובר בתהליך חיטוי הכולל הרמת בלטות, קילוף טיח וכדומה. כדי לבצע את כל התהליכים הללו בצורה מקצועית, אתם צריכים חברת פינוי מקצועית העוסקת בתחום זה של פינוי דירות של אגרנים כפייתיים במשך שנים רבות, ובמהלך הזמן בנתה לעצמה פרוצדורות סדורות של טיפול במקרים כאלה בשיא האמפתיה והרגישות הנדרשות.

פורום תמיכה לאגרנים כפייתייים

בחיפוש באינטרנט תוכלו גם להיתקל בפורומים העוסקים במיוחד בנושא זה של אגרנות כפייתית. בפורומים תוכלו למצוא תגובות ופוסטים של אנשים אחרים שחיים במצב דומה מאוד למצב שלכם, ועברו כבר תהליך של פינוי הבית. תוכלו לפנות אל כל אחד מהכותבים, ולהתייעץ עימם. אלו הם אנשים שרוצים מאוד לשתף אתכם בחוויות שלכם, ולסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. באופן עקרוני, שיחה עם אנשים שכבר עברו את התהליך הוא מקור מעולה למידע אמין ואיכותי. אנשים אלה יוכלו לתאר בפניכם את התהליך מתחילתו ועד סופו, ולציין בפניכם דברים מרכזיים שעליכם לשים לב אליהם בבחירת חברת הפינוי. אנשים אלה יוכלו להגיד לכם מה לחפש בחברת הפינוי, ומה להקפיד לא לבחור. אנשים אלה יוכלו אפילו לתת לכם שמות של חברות פינוי מומלצות, וחברות פינוי שלא כדאי לכם להתקרב אליהן. פורומים הם מקור מעולה למידע שיכול לסייע לכם בתהליך קבלת ההחלטה, וכדאי מאוד לנצל אותו היטב.

בנוסף לכך, תוכלו לקרוא מאמרים מקצועיים וכתבות עיתונאיות המתמקדות בתהליך הניקוי והחיטוי המתבצעים מייד לאחר תהליך הפינוי. ניקוי וחיטוי הבית של אגרן כפייתי יכול להימשך מספר ימים, במהלכם מתבצע חיטוי יסודי של הבית, ושל הרהיטים של הבית ששרדו את התקופה הקשה. התהליך מתבצע על ידי צוות ניקוי המכיר את התחום. מומלץ למשל בהקשר זה לבחור בחברת פינוי המספקת גם את שירותי הניקוי והחיטוי בעצמה.

צילום: שי פינוי דירות

חברות פינוי רבות אינן מכירות היטב את התחום של פינוי בתים של אגרנים כפייתיים, ולכן הן מתמקדות בעבודת הפינוי בלבד. את עבודת הניקיון הן משאירות לחברות ניקיון. חברות ניקיון הן אמנם חברות המבינות היטב בתחום של הניקיון, אך אינן מכירות את הדרישות הספציפיות של ניקוי וחיטוי בתים של אגרנים כפייתיים. חברת פינוי שיודעת להציע לכם גם צוות פינוי וגם צוות ניקוי וחיטוי היודעים כיצד לעבוד בסביבה כזאת, היא החברה הראשונה שעליכם לבדוק לעומק.

כמו כן, במקביל יהיה עליכם לפנות לפסיכולוג המתמחה בתחום של אגרנות כפייתית. כאמור, מרגע שרשויות החוק מודעות למקרה של בית עמוס של אגרן כפייתי, במוקדם או במאוחר, הבית הזה יפונה, והמטרה שלכם היא לבצע את הפינוי בצורה הנכונה ביותר, תוך שיתוף פעולה של בן משפחתכם האגרן הכפייתי. תהליך זה מתחיל על ספת הפסיכולוג בסדרת פגישות בהן מכין הפסיכולוג את האגרן הכפייתי לתהליך הפינוי הצפוי.

איך להכין אגרן כפייתי לפינוי הבית שלו?

כמובן שקשה מאוד להכין אגרן כפייתי לתהליך כזה, ובמקרים רבים זה לא הולך כל כך בקלות, אבל זה הוא שלב הכרחי שאתם חייבים לבן משפחתכם. הפינוי הוא תהליך רגשי קשה מאוד עבורו, ועליכם להקל עליו כמה שניתן. גם חברות הפינוי המובילות העוסקות בתחום זה של פינוי דירות עבור אגרנים כפייתיים, מכשירות את אנשי הצוות לא רק בתחום של הרמת חפצים והנפתם אל מחוץ לבית, אלא גם בביצוע נכון של תהליך הפינוי, בצורה אמפתית ועם כל הרגישות הנדרשת.

בהתייעצות עם פסיכולוג ועם רשויות הרווחה תוכלו לבנות תכנית פינוי כוללת שתתבצע בשיתוף פעולה בין כל הגורמים לרבות הפסיכולוג, רשויות הרווחה, חברת הפינוי, אתם וכמובן האגרן הכפייתי בן משפחתכם. חברת שי שטיקגולד, חברת הפינוי המובילה בישראל בתחום של פינוי דירות, מקלטים, מחסנים, מפעלים, משרדים, בתי עסק, חצרות, פסולת סביבתית וכן בתים של אגרנים כפייתיים, עובדת בשיתוף פעולה מלא עם שורה של רשויות מקומיות, רשויות רווחה, והמערך הפסיכולוגי.

לאורך השנים פיתחה החברה טכניקות ופרוצדורות סדורות להתמודדות עם תהליך הפינוי של דירה של אגרן כפייתי, וכיום יכולה החברה ליישם את כל הידע שלה בקלות ובמהירות תוך מתן כל תשומת הלב הנדרשת לתהליך, ולא משנה כמה זמן הוא נמשך. תוכלו לפנות גם אלינו לקבלת ייעוץ, נוכל לתרום לכם מידע רב שיכול לסייע לכם, ואותו תוכלו להשוות אל מול המידע שאתם אוספים באופן עצמאי באינטרנט או מכל מקור אחר. בכל מקרה, שיהיה המון בהצלחה.

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close