כללישונות

רילוקיישן באוסטרליה – עוברים כמו שצריך

להגר למדינה אחרת זה לא דבר קל. תשאלו את מיליון הרוסים שהיגרו, את מאה וחמישים אלף יוצאי אתיופיה שהגיעו לישראל, או אפילו את הסבים והסבתות שלכם שסביר להניח שהיגרו לכאן בצעירותם. כיום ההגירה מרצון מישראל החוצה היא לרוב על בסיס הזדמנות לעבודה או לימודים בחו"ל, והרבה ישראלים בוחרים לעשות רילוקיישן באוסטרליה ולמדינות צפון אמריקה.

ההבדל בין הגירה לרילוקיישן הוא בעיקר השם והמיתוג, אך הרעיון דומה, כאשר ברילוקיישן יש בדרך כלל מקום מסודר לנחות בו – עבודה או לימודים. כדי שהכול יהיה מסודר מראש ונוח להגעה, בעיקר כדי להוריד את הלחץ מהמעשה המאתגר ולנוע בשלווה למקום החדש, כדאי להתכונן היטב, ולהיעזר במומחים לרילוקיישן.

למה דווקא רילוקיישן באוסטרליה?

אם אפשר להגר לכל כך הרבה מקומות, אז למה דווקא רילוקיישן באוסטרליה? למדינה הגדולה והיפה הזו הרבה מאוד יתרונות, ולכן היא אטרקטיבית לקהל הישראלי שמזהה את היתרונות הללו ורצה לקחת חלק:

  1. הרבה עבודה – יש דרישה לעובדים באוסטרליה הגדולה, בייחוד לעובדים מקצועיים, כך שלא מסובך למצוא עבודה.
  2. השכר גבוה – לא רק של יחסית למצוא עבודה, כמעט בכל תחום, הרי שהמשכורת הממוצעת והבסיסית באוסטרליה גבוהה יותר מאשר בישראל.
  3. השפה המדוברת היא אנגלית – הרבה מאוד צעירים ישראלים יודעים אנגלית, בטח ברמה בסיסית, וחלקם ברמה גבוהה, כך שהרילוקיישן לאוסטרליה, מדינה דוברת אנגלית, הופך לנוח יותר ממדינות רבות אחרות כמו באירופה.

אז איך מתחילים בתהליך?

כדי להתחיל בתהליך הרילוקיישן באוסטרליה יש צורך לעמוד במספר תנאים אותם מציבה ממשלת אוסטרליה, שמזמינה עובדים מכל העולם, כולל מישראל. דבר ראשון כדי להשיג ויזת עבודה באוסטרליה לרילוקיישן חוקי ונוח אתם צריכים להיות בטווח הגילאים של 18-30. הוויזה הזו ניתנת לשנה שלמה, והיא זמינה למי שסיים את מבחני הבגרות שלו ומחזיק בתעודת בגרות ממשרד החינוך, ועם שלוש יחידות לפחות באנגלית.

מעבר לכך, על מבקשי הוויזה להראות אישור כי הם שוחררו משירות צבאי, ולעמוד בעוד מספר תנאים שמציבה הממשלה האוסטרלית לרילוקיישן. באוסטרליה עצמה צריך להיות מעסיק אשר מצהיר כי הוא מזמין אתכם לעבודה.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close